Úvodní stránka
TolkienCon 2024 >>
Články, zprávy (567)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (485)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (622)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1522 lidí

Celkem návštěvníků
14507370

English version here

Nejen o víně vážně i nevážně...


TolkienCon 2015 - přihláška a informace

Tak ještě jednou :-) Další ročník TolkienConu, už je to třináctý, se odehraje 16. až 18. ledna 2015. I tentokrát nám vyšla vstříc ZŠ Grafická a sejdeme se tak v dobře známém prostředí. Čekají vás přednášky, semináře, hudba, tanec, možná i divadlo… to vše spřízněné, přiznejme si někdy trochu volněji, s tematikou díla profesora J.R.R. Tolkiena. Pro zájemce bude jistě dost času prodebatovat i poslední díl filmového zpracování Hobita. Ale především vás čeká víkend ve společnosti starých a možná i nových přátel, příjemně strávený čas mimo běžnou školní a pracovní rutinu.

[ Detaily ] [ Obchůdek, kostýmy ]
[ Registrační formulář ] [ Program ]Detaily o TolkienConu 2015

Kdy: 16. - 18. ledna 2015 od 16:30 (registrace otevřena)

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov („tradiční“ místo, ke změně by dojít nemělo)
[
MAPA] [Jízdní řád MHD - cíl zastávka Bertramka]

O co jde
: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s přáteli a lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Anděl, takže o všemožné restaurace a obchody není v docházkové vzdálenosti (či kousek tramvají) ani o víkendu nouze. K dispozici bude i bar s občerstvením (čaj, káva, oplatky, toasty a možná i něco hutnější k snědku). 

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku bude nutné odeslat do 15. ledna. Na TolkienCon je možno dorazit i bez registrace,
při zaplnění kapacity však mají registrovaní přednost! Momentální stav: místo stále je a můžete přijít

Cena:  Organizační poplatek na celé tři dny v případě zaplacení předem je 250,- Kč. Při platbě až na místě je to 350,- Kč za celé tři dny (250,- Kč v případě účasti pouze v sobotu a předem registrovaní, neregistrovaní 300,- Kč). Pokud se chcete účastnit programu (přednáška, hudební vystoupení atp.), určitě se ozvěte a vstup samozřejmě neplatíte.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu info@tolkiencon.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.tolkiencon.cz/fantasy/viewnews.asp?id=566 a nebo na oficiální stránce TolkienConu na Facebooku.
Pro informace o průběhu Conu si můžete projít třeba články k minulým ročníkům (2013, 2012, 2011, 2010), kde najdete nejen reportáže, názory i fotografie.

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky! Pokud budete v budově přespávat, nezapomeňte na spacák a karimatku.

Co si sebou nebrat: Není vhodné přivést si domácí mazlíčky v podobě psů, koček, olifantů a jiných typických zvířat. Vzhledem k tomu, že účastníci postupně stárnou a rozmnožují se, jsou povoleny děti všeho věku, pokud budou pod stálým dohledem jednoho z rodičů či určené zodpovědné osoby. Plánujeme speciální koutek pro rodiče s dětmi.

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Nebudeme mít problém vás z akce vykázat bez náhrady. Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu. Věřím, že všichni účastníci jsou rozumní lidé a nebude nutné na tato pravidla, specielně to o kouření a alkoholu, upozorňovat opakovaně i během akce.

Chcete se podílet na programu? Pokud máte zájem o vlastní přednášku či seminář, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat!Obchůdek, kostýmy

Tvoříte? Vyrábíte? Vytváříte? I letos si zopakujeme OBCHŮDEK U DRÁČKA ŠMÁČKA.
Připravujeme výstavu Vašich vlastnoručních výrobků, sošek, triček, obrázků, šperků, výšivek a jiných dílek. Výstava bude prodejní a všem účastníkům conu bude otevřena od pátečního večera do nedělního dopoledne. Budete-li chtít zařadit své výrobky, pošlete nám nejlépe obrázek nebo alespoň stručný popis a předpokládanou cenu (obchod si vyhrazuje právo nabízené předměty k prodeji nepřijmout) na info@tolkiencon.cz. Dopravu výrobků na con i z conu si musíte zajistit sami. Prodej bude probíhat komisním způsobem - zaplatíme Vám pouze za prodané předměty, zbylé Vám vrátíme. Výtěžek z případného prodeje Vašich dílek Vám bude vyplacen v plné výši, obchod si neúčtuje žádnou provizi.

Kostýmy
Oceníme, pokud dorazíte v nějakém pěkném tematickém kostýmu, jak se ostatně stalo na TolkienConu zvykem.Registrační formulář

Předregistrace jsou uzavřeny! Pokud toužíte dorazit, tak je to možné i bez registrace, ale doporučujeme (obzvláště pokud plánujete účast až v sobotu) napsal e-mail na info@tolkiencon.cz nebo zatelefonovat na 602942423 a otázat se, jak to zrovna vypadá s kapacitou. Předem registrovaní mají přednost a v případě rizika přecpání prostor budou neregistrovaní odmítnuti.
Aktuální stav kapacity: místo ještě je :-)

Program TolkienConu 2015
Z 12. ledna 2015 a doufejme finální

PÁTEK

16:30 – 19:15 REGISTRACE
(pokračuje v nemasové míře i později, a také v sobotu od osmi celý den)

Tělocvična

17:00 – 19:45 Fanouškovské filmy, Hobit a Pán prstenů jak je možná neznáte.

19:45 Oficiální úvod TolkienConu

20:00 – 21:00 Mluvící šutr (Gilnar a Odie + Zurg)
Aneb koncert keltské hudby v minimalistickém provedení.

21:15 – 22:15 Trpaslíci a právo (Blanca)
Než podepíšete tu příšerně dlouhou smlouvu, která vás opravňuje stát se členem družiny Thorina Pavézy a vyrazit k Ereboru, měli byste jí rozumět. A abyste jí rozumět mohli, musíte nejdřív vědět, z jakého právního systému vychází. Co vám hrozí, když smlouvu porušíte a dostanete se s trpaslíkem do soudního sporu? Čí je drahokam vykutaný v důlní štole a komu patří náhrdelník vyrobený „na zakázku“? A proč se králem pod Horou nakonec stal Dáin? Náhled právníka nejen na filmový kontrakt, který ubohého Bilba poslal do mdlob, ale také na střípky knižních informací, osvětlující právní systém, panující v trpasličích síních pod horami.

22:30 – 23:15 Kdo se bojí mauší? (Michal Kára „Lemming“ et al.)
Nudí vás už Tolkienův svět? Přijďte se podívat na nový urban fantasy film od tvůrců Vílí krve!
Řecká bohyně Persefona při svém návratu od Démétér zjistí, že nějaký mauší změnil její mýtus. Do Podsvětí vtrhl hrdinný Titanman a vymýtil všechno Zlo. Persefona tak náhle ztratila jak milovaného manžela, tak i tříhlavého miláčka a většinu přisluhovačů. Čeká ji cesta za pomstou s příchutí mentolek!

23:30 – 0:15 Komando nesmrtelných aneb Tolkien v druhoválečné Barmě (Trpaslice)
Spojené státy vstupují do války po útoku na Pearl Harbor, chystá se kampaň na zastavení japonského postupu v Barmě. Vláda povolá coby experty na lesní záškodnickou válku pětičlennou jednotku elfů z rezervace Sylvaniel. Ti mají jedinou podmíku: jako tlumočník a asistent s nimi pojede i světoznámý profesor na elfí otázky, jistý J.R.R. Tolkien...
Čtení na dobrou noc z francouzské fanfiction na samotnou osobu Tolkiena „Komando nesmrtelných“ od Christopha Lamberta. Přijďte vychutnat nejdrásavější scény z Pána prstenů na půdě neprostupné barmské džungle - a možná přijde i balrog!

Třída

20:00 – 21:00 Je Dračí doupě mrtvé? (Martina Magdová)
Legendární česká stolní hra na hrdiny už je nějaký ten rok na světě a svoje lepší časy už má za sebou. Počítače, larpy a jednoduché deskovky jí stihly vyrobit zdárnou konkurenci. Ale je skutečně mrtvá, nebo ji ještě někdo hraje? Posunulo se hraní stolních RPG od zlatých dob Dračího doupěte někam dál? Co se všecko dá hrát dnes a jak?

21:15 – Noční hraní her na hrdiny aneb RPG (Martina Magdová)
Nechce se vám spát? Přijďte si s námi zahrát stolní hru, ve které se na chvíli ocitnete v roli někoho jiného a zažijete nezapomenutelná dobrodružství. K hraní nepotřebujete nic než fantazii. Co budou vaši hrdinové zač, to vymyslíme na místě. Počítejte, že hra potrvá minimálně 4 hodiny.

SOBOTA

Tělocvična

8:45 – 10:45 Záře zelených sluncí (Andre)
Termínem „zelené slunce“ označoval Tolkien něco, co je v přímém protikladu s naší každodenní zkušeností primárního (reálného) světa, ale zároveň se jedná o něco chytlavého, jímavou odlišnost sekundárního (imaginárního) světa. Podíváme se na jedno takové zásadní „zelené slunce“ v Tolkienově díle a tím je vzájemné dynamické spolupůsobení dvou zdánlivě protichůdných principů - osudu a svobodné vůle. Klíčovým nástrojem nám bude unikátní vzájemný vztah Prvorozených (Quendi) a Druhorozených (lidí) Ilúvatarových dětí, na němž lze nejlépe ilustrovat tuto provázanost a význam jeho daru lidem, kterým je jejich smrtelnost. Budeme se zabývat ilustrativními příklady působení osudu a svobodné vůle v jednání Fëanora, Berena a Lúthien, Aragorna, Sama a Froda. Tolkien se však nespokojil s interpretací smrtelnosti lidí jakožto daru a v textu „Athrabeth Finrod ah Andreth“ tento výklad prostřednictvím svých fiktivních vypravěčů dále problematizuje. Pokusíme si naznačit, proč tak Tolkien učinil a jaký to mělo význam v kontextu celého jeho díla.

11:00 – 12:00 Seznamte se s Mary Sue (Tess)
Existuje něco jako příliš dokonalá postava. Dokonalá fyzicky, psychicky i emocionálně, všechny problémy hravě vyřeší a ostatní postavy existují jen proto, aby se jí mohly obdivovat... Co je to přesně Mary Sue a kde se tu vzala? A jak se jí zbavit?

12:15 – 13:45 Hra o noldorské trůny (Jiří „Nenymir“ Nenutil)
Etika a praktika státovědy anebo srovnání přístupu Gandalfa a Varyse ke správě věcí veřejných.

14:00 – 16:00 Módní fanfikce ve Středozemi (Tess a Blanca) 
Po premiéře Hobita se s fanfikcemi roztrhl pytel. Většinou se špatnými. Někdy zajímavě špatnými. Protože ne každý má čas a chuť prohrabávat se tisíci povídek aby se pobavil, udělaly jsme to za vás. Čekají vás ty největší šílenosti. Nechybí žralok, bikiny, školní výpravy ani vysoké podpatky.

16:15 – 18:15 Bitvy a hrdinové (Františka Vrbenská)
Válka jako fenomén historických a fantastických příběhů. Bitva i válka je živý organismus, má svoji strukturu, logiku, příběh a dynamiku. Jak si s válčením umějí literární i filmoví tvůrci poradit? Tolkien koncipoval Pána prstenů na osnově válečné strategie a taktiky... Vzpomeneme závěr Hobita, ale nezdržíme se jen u pana profesora!

18:30 – 20:00 Hlasy Středozemě - koncert (Kateřina Schwarzerová, Tomáš Ondráček, Filip Burian, Vojtěch Domin, Petr Bohdan, Blanka Fallon Janovská, Daniela Binderová, Eliška Nejedlá) 
Přijďte se opět zaposlouchat do libých tónů harfy, dud, dvou andělských kytar a vícehlasů. Čekají vás dnes již klasické písně Poetického společenstva v novém aranžmá a také písně nové, které pokračují ve zlaté tradici. Koncert pro všechny milovníky hudby s tolkienistickou tématikou. Nechte se unést do Středozemě! Do hobití hospody, do majestátní Minas Tirith, do Elrondových síní ohně...

20:15 – 22:00 Irsko-skotský taneční rej (Lucie „Sangí“ Strnadová)
Jako každý rok, pojďte se s námi opět přenést na Zelený ostrov. Zveme úplné začátečníky i pokročilé, všechny rasy Středozemě i jiných světů.

22:15 – 23:00 Hungarian Tolkien Society home and abroad (Metaflora)
This is about the sixth TolkienCon where you can meet Hungarian tolkienites. In 2012 we already gave a glimpse of our own Tolkien celebrations, but now I would like to show again what we are doing, with special emphasis on our international connections and projects, especially the Journey through Mirkwood summer camp organised by the Lithuanian Tolkien Society and our own International Tolkien Mailing Competition. Presentation in English!

23:15 – 0:15 Divadlo – Záznam

Třída

9:15 – 10:30 The Flight of the Noldor (Vojtěch Domin, Eliška Nejedlá, Daniela Binderová) 
Druhý, u nás dosud neznámý písňový cyklus známého anglického tolkienisty Alexe Lewise o útěku Noldor z Amanu, o jejich přísaze a sudbě. V repertoáru Falešného společenstva se jako celek pravděpodobně neobjeví, protože se dějově kryje s pásmem o Fëanorovi. Ale písně jsou krásné a chytlavé a rozhodně stojí za to, aby se dostaly do povědomí českých fanoušků profesorova díla. Během hodinky vám Bardě a Elsa neformálně představí zhruba 13 písní z 22 v originálním anglickém znění v komorním obsazení dvou kytar a dvou hlasů. Na českých překladech písní z tohoto pásma se již pracuje a s několika z nich vás seznámí Daniela. Na závěr si některé můžeme zkusit společně zazpívat.

10:45 – 11:45 Písně z obou světadílů Ardy i z dalších světů uvede na svém koncertu (Lennonka).

12:00 – 13:00 Tolkien a antropologické konstanty našeho světa (díl 1. Znovuzrození) (Laisi Finwen)

13:20 – 14:00 Lidské, elfí, hobití, a letos nově i sssyčivě dračí písně si můžete letos za doprovodu rozličných podivuhodných nástrojů poslechnout na bardském vystoupení (Máši Súrendil Klepetkové). Kouzelník nepříjde, ale letos Vám slibuji jižanskou dýni, a fragmenty z gondorské Kytice.

14:15 – 16:00 Falešné společensvo: Rohirové aneb (Koňská opera)2
Pro velký úspěch u p.t. obecenstva uvádíme reprízu naší zpěvohry o dějinách Rohanu. Přijďte a popatřete značně vylepšené písně staré i pár písní nových! Pokud vás dusot kopyt, ržání koní a pach koňského potu nenechávají chladnými, nesmíte naše představení minout!

16:15 – 17:45 Příběhy tolkienovské jazykovědy (Quenduluin)
Vývoj Tolkienových jazyků můžeme chápat ve dvou časových liniích: v průběhu Tolkienovy tvorby a v dějinách Ardy. Přednáška se bude věnovat oběma z nich. Na příkladech z eldarských jazyků budeme sledovat, jak jsou slova spojena s příběhy Tolkienova světa a jak se do nich dostala

Elfí koutek

9:00 – 10:30 otevření, výzdoba, pečení lembasu, společná snídaně

10:00 – 11:40 čas na pomoc s tvorbou elfích jmen, stolní hry elfí (jazykové), entí (přírodovědné), kaligrafický workshop (Quenduluin)

14:00 – 15:00 zábavný test empatie, spojený s představením knížky Elfí rodina

Po celou dobu od konce Laisiny přednášky (která je k tématu slavnosti) v cca 13:00 až do začátku slavnosti (18:00) výtvarné workshopy, které mohou být zaměřené na slavnost (tvorba lampionů a jiných upomínkových předmětů).

Bude též průběžně čas na pečení lembasu, popíjení čajů a klidné popovídání.

16:15-17:45 povídání o taktice elfí jednotky v praxi a na příkladech a vzpomínání na Lamairu (Monster, Faire)

18:30 – 20:00 Slavnost obnovení ohně (Laisi Finwen)
Tentokrát klasická tolkienovská slavnost Obnovení ohně, s některými prvky podle Knihy ztracených příběhů. Znovuzrození světa i jednotlivce (jemne převedení d praxe některých prvků z Laisiny přednášky). Účinkují: Quen (bojové a irské písně), Jamaen (housle) Svatka (tanec). Závěrem volný taneční rej, s nímž se pak přesuneme k Sangí.

NEDĚLE

Tělocvična

9:30 – 11:00 Nejen o Hobitovi po Hobitovi (Belcarnen) 
Minulost, současnost a budoucnost adaptací díla JRRT. Jak se vůbec Tolkien stavěl k možnosti filmové adaptace svého díla? Čeká nás na v televizi tisícidílný seriál ze Středozemě, monumentální Silmarillion či snad akční velkofilm o životě Tolkiena?

11:15 – 12:45 Odraz antické mytologie v klasickém ruském folklóru (Darth Zira)
Antickou mytologii aspoň trochu všichni známe. Klasické ruské pohádky nejspíš taky. Co však mají společného? Více, než byste čekali!

13:00 Ukončení TolkienConu (Jan „Belcarnen“ Čeřovský, Ladislav „Láďa“ Ouda)


Třída

9:45 – 11:00 Předčítáním pohádek nejen o elfech (Lura, Fallon)
Vybrané úseky ze sbírky pohádek – například islandské pohádky o elfech – ale i vlastní tvorba.


11:15 – 12:45 Kam kráčejí Straky (Michael Bronec)
Povídání s nakladatelem o knížkách, jeho práci a možná i o jeho vlastní tvorbě.


V prostorách konání conu též najdete…

ČAJOVNU (Mírwen) – celý con
HRÁČSKÝ KOUTEK (zapůjčené hry od MINDOK k dispozici*)

KOUTEK PRO RODIČE S DĚTMI (včetně vlastního programu**)

STÁNEK S KNIHAMI STRAK NA VRBĚ – celý con
OBCHŮDEK U DRÁČKA ŠMÁČKA (vaše vlastní tvorba!) – celý con

* A mimo to prezentace her (Pavel „Kolaps“ Kolářský):
· Caverna
· World of Tanks
· Summoner wars

** „Hobití školka“ aneb program pro dětičky všeho věku (Lenka Lukačinová) 
Budeme vytvářel loutky (pro šikovnější s hlavičkou ze samotvrdnoucí hmoty, pro menší jen dokreslování papírových předkreslených) a když bude zájem můžeme zkusit i zahrát malé inprovizované divadélko

· workshop kde budeme vyrábět z plsti lorienské listí
· chvilku drátování s výrobou středozemských prstenů
· pro děti pak po celý den hlídání a hry
· v koutě pak bude naše vyráběná hra na téma Hobit a vlasním jedno postarší vydání Killmanových karetních hobitů, popřípadě ještě nějaké ty společenské hry
· odpoledne pak uspořádáme velký závod poníků, vlků, vrků a králíků (počítáno pro malé děti, ale jak to znám pojedou je především ti nejstarší)
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2565 - 76,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 33 - 0,98% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 107 - 3,18% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 303 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,47% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,5% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,54% ]
Spíše ne
[ 61 - 1,81% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,67% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!