do Film Pán prstenů - www.PanPrstenu.info
Úvodní stránka
TolkienCon 2024 >>
Články, zprávy (567)
Nejnovější fotografie
Vaše recenze (485)
Základní informace
Obsazení - herci
Archiv fotografií
Ukázky a další videa
Místa ve filmu
Hudba
Poradna (50)
Výuka elfštiny
Něco ke stažení
Temné zvěsti
Diskusní fórum
Názory, úvahy
Komentáře k filmu
Adresář LOTRů (622)
Bannery webu
WebRing
Odkazy

Kdo jsem já ...
Fantasy novinky
Bazar knih Tip!
Autoři a díla
Povídky,recenze
Fantasy galerie
Fantasy odkazník
On-line chat
Testy a ankety
Filmy a seriály
Hudba
Počítačové hry
Download

Do oblíbených
WAP verze (info)
Výchozí stránka

Kontaktní mail:
Cerovsky@jcsoft.cz

Zde může být
VAŠE reklama !


Filmy online
CSFD.SK
Trailerzone
Pevnost
UNREAL EDITOR
Gameplanet
Abarin DrD
SFK Palantír
Další weby...

Stránky si právě
prohlíží 1179 lidí

Celkem návštěvníků
15514319

English version here


TolkienCon 2010 - přihláška a informace

TolkienCon 2010 skončil!
Fotky, reportáže a další materiály


Tentokrát to trošku trvalo, ale nakonec jsme opět tady s informacemi o dalším ročníku TolkienConu! Tradičně na začátku roku 2010, tentokrát ve dnech 15. - 17. ledna, se uskuteční setkání příznivců díla profesora J.R.R. Tolkiena pod záminkou oslavy jeho narozenin. Jako vždy jsou na programu jsou přednášky, semináře, při troše štěstí hudební, taneční i divadelní vystoupení, specializované koutky různých aktivit a národů Středozemě a především víkend strávený ve společnosti těch, kterým uhranulo stejné literární dílo a vše, co se na něj v průběhu let nabalilo. Doufáme, že účast bude i tentokrát hojná, ale maximální počet účastníků je po předchozích ročnících pevně stanoven a bude dodržen. Ročník 2009 byl menší uzavřenější akce jen pro zvané, ale rozhodli jsme se vrátit k otevřenému konceptu.

[ Detaily ] [ Výstava a volba nejlepšího kostýmu ]
[ Literární soutěž ][ Registrační formulář ] [ Program ]Detaily o TolkienConu 2010

Kdy: 15. - 17. ledna 2010 od 16:30 (registrace otevřena)

Kde: ZŠ Grafická 1060/13, 150 00 Praha 5 - Smíchov („tradiční“ místo, ke změně by dojít nemělo)
[
MAPA] [Jízdní řád MHD - cíl zastávka Bertramka]

O co jde
: setkání přátel díla JRRT; na programu jsou přednášky a semináře na všemožná témata (seznam bude průběžně doplněn na tuto stránku) z oboru. Více než cokoliv jiného jde o setkání s přáteli a lidmi naladěnými na stejnou vlnu.

Ubytování: zajištěny budou dostatečně velké vytápěné prostory; nutný vlastní spacák a karimatka.

Stravování: Con se odehrává v blízkosti centra Anděl, takže o všemožné restaurace a obchody není v docházkové vzdálenosti (či kousek tramvají) ani o víkendu nouze. K dispozici bude i bar s občerstvením (čaj, káva, oplatky, toasty a možná i něco hutnější k snědku). 

Jak se přihlásit: vyplněním a odesláním formuláře níže. Přihlášku bude nutné odeslat do 14. ledna.

Cena:  Vstupné na celé tři dny v případě zaplacení předem je 250,- Kč včetně ubytování na obě dvě noci. Při platbě až na místě je cena 300,- Kč za celé tři dny (200,- Kč v případě účasti pouze v sobotu). Pokud se chcete účastnit programu (přednáška, hudební vystoupení atp.), určitě se ozvěte a vstup samozřejmě neplatíte. Součástí vstupného bude i sborník Imladris s (nejen) příspěvky do soutěže O lahvičku miruvoru.

Kde zjistit další informace: Pokud vám zde nějaká informace chybí, je možné psát na mailovou adresu info@tolkiencon.cz či se obracet telefonicky na (+420) 602942423. Dotazy můžete pokládat také u infočlánku http://www.jcsoft.cz/fantasy/viewnews.asp?id=553 a nebo na oficiální stránce TolkienConu na Facebooku.
Pro informace o průběhu Conu si můžete projít třeba článek o minulém ročníku, kde najdete nejen reportáže, názory i fotografie.

Co si vzít sebou: Pokud nám chcete pomoci urychlit odbavení všech účastníků, prosím napište si na lísteček váš variabilní symbol, jméno a e-mailovou adresu, kterou předložíte u prezence. Pokud budete platit později a neobdržíte potvrzení, je vhodné vzít i doklad o zaplacení (útržek složenky atp.). Vezměte si také přezůvky! Pokud budete v budově přespávat, nezapomeňte na spacák a karimatku.

Co si sebou nebrat: Není vhodné přivést si domácí mazlíčky v podobě psů, koček, olifantů a jiných typických zvířat. Vzhledem k tomu, že účastníci postupně stárnou a rozmnožují se, jsou povoleny děti všeho věku, pokud budou pod stálým dohledem jednoho z rodičů či určené zodpovědné osoby. Skřetí a elfí koutek možná bude, dětský zatím neplánujeme. Ale jestli jich bude přibývat tak rychle jako doposud, kdo ví...

Pozor: v celé budově bude zakázáno kouřit a požívat alkoholické nápoje. Zakouřit si můžete jít ven a napít se do hospody. Očividně podnapilým a nedůstojně se chovajícím lidem bude do budovy vstup zakázán! Nebudeme mít problém vás z akce vypovědět bez nároku na vrácení vstupného. Je povoleno přivést si ke kostýmu např. meč, ale šermířské exhibice bude možné provádět pouze mimo budovu. Věřím, že všichni účastníci jsou rozumní lidé a nebude nutné na tato pravidla, specielně to o kouření a alkoholu, upozorňovat opakovaně i během akce.

Chcete se podílet na programu? Pokud máte zájem o vlastní přednášku či seminář, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat!Výstava a volba nejlepšího kostýmu

Tvoříte? Vyrábíte? Vytváříte? I letos si zopakujeme OBCHŮDEK U DRÁČKA ŠMÁČKA.
Připravujeme výstavu Vašich vlastnoručních výrobků, sošek, triček, obrázků, šperků, výšivek a jiných dílek. Výstava bude prodejní a všem účastníkům conu bude otevřena od pátečního večera do nedělního dopoledne. Budete-li chtít zařadit své výrobky, pošlete nám nejlépe obrázek nebo alespoň stručný popis a předpokládanou cenu (obchod si vyhrazuje právo nabízené předměty k prodeji nepřijmout) na tolkiencon@jcsoft.cz. Dopravu výrobků na con i z conu si musíte zajistit sami. Prodej bude probíhat komisním způsobem - zaplatíme Vám pouze za prodané předměty, zbylé Vám vrátíme. Výtěžek z případného prodeje Vašich dílek Vám bude vyplacen v plné výši, obchod si neúčtuje žádnou provizi. Letos obchůdek navíc doplníme i o WORKSHOP, některé předměty budou vyráběny přímo na místě a jste zváni k účasti na celém procesu a vše si vyzkoušet sami.

Kostýmová soutěž
TolkienCon v minulých letech spousta lidí pojala jako příležitost blýsknout se novým kostýmem a k vidění byla spousta nádherných výrobků. Budeme velmi rádi, pokud i letos přijedete stylově oděni. Dva nejlepší kostýmy, mužský a ženský, oceníme nějakým pěkným dárkem. Hlasovat budou všichni účastníci Conu, tentokrát ale odevzdáním hlasovacího lístku se jmény místo kasína s žetony :o)Literární soutěž O lahvičku miruvoru

Soutěž O lahvičku miruvoru prochází proměnou. Michael Bronec se rozhodl, že výsledky budou vyhlašovány na TolkienConu, jež se odehrává vždy v lednu, u příležitosti Mistrových narozenin. vítězné práce vyjdou v Imladris, která se objeví v materiálech conu. Zadání soutěže a další detaily najdete na stránkách Strak na vrbě.Registrační formulář

Po registraci obdržíte informaci o způsobu platby. Potřebná částka za vstupné musí být na účtu do 14. ledna. Specielně při platbě složenkou na poště počítejte i s několika dny potřebnými k převodu peněz a částku odešlete včas. Zabráníte tak případným komplikacím při "odbavování" na Conu. Pokud neobdržíte do jednoho týdne od převodu peněz potvrzení o tom, že jsme je dostali, obracejte se na info@tolkiencon.cz

 

Jméno a příjmení:
Přezdívka:
E-mail:
Telefon:
Počet míst:
Přednášející?
* Poznámky: 

Další registrace již nejsou možné. V případě zájmu o účast volejte 602 942423


* Pokud registrujete více účastníků, zapište do poznámek jméno a příjmení každého z nich.

Program TolkienConu 2010
... poslední aktualizace 12.1.2010

Pátek:

16:30 – 19:00 REGISTRACE (pokračuje v nemasové míře i později, a také v sobotu)

Tělocvična:

17:00 – 19:30 Retro (fotky ze starých conů, záznamy přednášek a koncertů atp.)

19:30 – 19:45 Tradiční úvodní slovo

20:00 – 21:15 Irsko-skotský taneční kurz (Sang Am)

21:20 – 22:50 Útroby Středozemě: magie a realita v raném středověku (Františka Vrbenská)

23:00 – 0:00 Soud Valar (Láďa, Potty, Nenymir, Andre & spol)

0:00 – Projekce fanouškovských filmů - dvouhodinový muzikál Slag ze Švédska (v originálním znění s titulky)

Třída:

20:00 – 21:15 Svět podle Tolkiena, Vikingů a dalších (Vilém)
Svět, jeho části, vznik, zánik, bohové, elfové, trpaslíci, magie, smrt.

23:00 – 0:00 Dance Session (Slůně)
Společný tanec na perskou, uzbeckou a arménskou hudbu - můžete tancovat a nebo jen poslouchat.

0:00 – Noční diskuse (Nenymir, Láďa, Potty & spol)
Povídání, o hrdinech a nehrdinech, o spravedlnosti a tak vůbec, opřeme se o filmy, Valkýra, Batman, Star Trek, a další, i Vy můžete v průběhu přispět tématem, prostě taková noční diskuze, v nejhorším až do rána bílého:)

Sobota:

1. přednášková linie - tělocvična

9:00 – 10:45 Hannibal ante portas (Andre)
Jak dokáže velký vojevůdce přesvědčit své vojáky, aby za ním šli na smrt? Jak dokázal Hannibal 15 let vzdorovat velké římské početní přesile? Jak došlo k zdrcující porážce Římanů u Kann? Jaktože se Řím po této porážce nepoložil? Jak Alexandr dokázal úspěšně vítězit jako prakticky jediný „cizinec“ na území dnešního Afganistánu, v horách a s klasickou makedonskou falangou? Jak si poradil se slony v řadách protivníka a jak použil obléhací stroje v poli?

11:00 – 12:30 Pivo (nejen) ve Středozemi (Xaint)
O historii piva v našem světě, druhy piv, jak se to vaří, jak se to vaří doma, co se z piva dá dělat za jídlo, jaká je pivní kultura u nás a ve Středozemi, kde se v díle JRRT pije pivo, jaké druhy piv znali, kde a jak vařili pivo, kde a jaké byli hospody, hospody… aneb co se do minulé přednášky nevešlo.

12:45 – 14:15 O trpaslících, goblinech a různém jiném psaní... (Martin „DARION“ Antonín)

14:30 – 16:00 Hanební pancharti - Společenstvo prstenu (Nenymir)
Dvě cesty, dvě grupy, jeden příběh.

16:15 – 17:00 Křest trilogie Kočičí noci (Blanka Jirušková, M.Bronec)
Uzavření celé trilogie Kočičí noci, Vědma z Lesa a Paní z peřejí si žádá drobnou oslavu, k níž zahraje na harfu Jana Šouflová, která knihy ilustrovala.

17:15 – 18:45 Sága o Hervaře (JAN KOZÁK ml.)
Povídání o staroseverských ságách a jejich vlivu na Tolkienovo dílo.

19:00 – 19:30 Vyhlášení výsledků literární soutěže (Michael Bronec)
Naživo uvidíte některé autory, které si můžete přečíst v Imladris vydané k tomuto TolkienConu ... O lahvičku Miruvoru 2010.

2. přednášková linie - třída

9:15 – 10:45 Eldatenkeli - elfí písma (Quenduluin)
Aneb jak nakreslit hlásky. Povídání o systémech písma, kterými se zapisovaly elfí jazyky Tolkienova světa, zvláště pak ty valinorské. Srovnání s písmem v našem světě. Přizpůsobování pravopisu. Vliv psacího nástroje a lingvistického poznání na písmena. Součástí přednášky není ochutnávka alkoholických nápojů :)

11:00 – 12:30 Stezičky začarovaným lesem (Leonard Medek)
Pralesy folkloru a mytologie jsou dost hluboké, aby si v nich každý dobrý autor našel to své. Pojďme po stopách těch nejlepších z nich...

12:45 – 14:15 Kolapsy a katastrofy (Monster)
Teorie sítí, hystereze systémů. Kdo koho sežral na konci paleolitu? Na co zanikla Atlanida? Co otepluje globální oteplování?

14:30 – 16:00 Fëanor a jeho synové (Falešné společenstvo)
Temný příběh z dávných věků Ardy aneb další hudební pásmo do sbírky.

16:15 – 17:15 O publiku Pána prstenů, o fanoušcích a jejich subkultuře (Ligeia)
Aneb jak se na mediální produkt Pán prstenů a jeho publikum dívá málo známý vědecký obor mediální studia. Tématem přednášky budou výsledky celosvětových výzkumů publika Pána prstenů, film jako blockbuster, fanoušci obecně (proč je např. slovo fanoušek spojováno s jakousi divností a přeháněním), a výsledky výzkumu o českých fanoušcích Pána prstenů s možnou debatou, kam to naše fanouškovství spěje.

17:30 – 18:20 Elfí bard Laeg Mortemir a Písně z larpů
Písničky z dřeváren, historie a fantasy v doprovodu kytary a akordeonu.

18:30 – 19:30 Zdravotnictví ve Středozemi (Elrondka)
Tohle téma zatím na Tolkienconu chybělo.

Kulturní večer - tělocvična:

19:40 – 20:10 FANTASMAGORIA
… vykouzlí kruhy před očima aneb LEDpoi vystoupení.

20:15 – 21:15 Absurdní divadelní dílna (Jakub D. Kočí & spol)

21:20 – 22:00 Hudební vystoupení skupiny Triet
O uskupení píše Jakub D. Kočí: „Triet tvořím já, Anna Wagnerová a Bára Gabrielová. Hrajeme převážně mé písničky, co jsem skládal pro starou dobrou Succubu a Falešňáky, ale máme už i vlastní tvorbu. Dílo se nám, řekl bych, daří!“

22:10 – 22:20 Kostýmová soutěž – vyhlášení výsledků

22:30 – 23:30 Vzpomínky na minulost (Halis, hosté & spol)
Jak začínala tolkienovská fanouškovská uskupení u nás, první LARPy, první bitvy na motivy PP, pikantérie (a jak to probíhalo v blízkém zahraničí?)

23:45 – Projekce fanouškovských filmů - The Hunt For Gollum (40min), Born of Hope (1h 10min), animovaný film Húrinovy děti ze Slovinska (10min) a možná ještě něco dalšího.

Neděle:

Přednášková linie - tělocvična

9:00 – 10:00 Krátce k novinkám z filmového Hobita (Belcarnen)
Ono toho totiž zas tolik nového není, částečně si zopákneme informace z minulé přednášky na toto téma a doplníme pár dalších drobností. A dáme si k tomu i pár krátkých filmečků.

10:15 – 11:15 Poklady, cennosti a vůbec klenoty Středozemě (Boromira)

11:25 – 12:25 Literární workshop (Michael Bronec)
Proč vám nejčastěji vrátím (nakladatel vrátí) knihu / povídku a další zajímavá témata pro všechny začínající autory.

12:30 - 13:30 V hobití kuchyni s Jamiem Olifantem aneb dušení králíka (Belcarnen)
Představíme si tradiční středozem(ní)skou přípravu králíka „po haradsku“ - bit-tewn u bl-nbid, povíme si něco o pěstování „divokých“ bylinek doma a k tomu samozřejmě padne i pár slov o vhodném snoubení s vínem. Králík bude (do)připraven během přednášky a tam se také snad i sní (a víno vypije).

14:00 Závěrečné slovo a ukončení conu
… nad kostmi z králíka, o conu po conu a tak, však to znáte…


KULTURA, ZÁBAVA A TAK VŮBEC V PRŮBĚHU CONU

ELFÍ KOUTEK (Ailin) – hlavní program sobota
Bude možné si zahrát a zazpívat, ale také si zkusit nějaké výtvarničení, malování na sklo, tvorbu fantasy zvířátek a podobné věci. Anebo se jen tak podívat a pobavit.

LARP BAZAR– sobota
Přebývají Vám doma staré kostýmy, látky nebo jiné propriety na larpy? Chybí Vám nějaké části kostýmů, látky na kostýmy nebo jiné vybavení. NEZOUFEJTE! JE TU LARP BAZAR! Přineste své staré kostýmy a ostatní vybavení, Slůně je od Vás v sobotu cca od 10:00 vybere a pomůže Vám označit je Vaším jménem a případnou cenou, uložte je na bazaru a někdy večer si je nebo peníze za ně vyzvedněte! Můžete nosit i věci, kterých se chcete zbavit zdarma, plánujeme velkou hrabárnu!

OBCHŮDEK U DRÁČKA ŠMÁČKA – celý con
Připravujeme výstavu Vašich vlastnoručních výrobků, sošek, triček, obrázků, šperků, výšivek a jiných dílek. Výstava bude prodejní a všem účastníkům conu bude otevřena od pátečního večera do nedělního dopoledne. Budete-li chtít zařadit své výrobky, pošlete nám nejlépe obrázek nebo alespoň stručný popis a předpokládanou cenu (obchod si vyhrazuje právo nabízené předměty k prodeji nepřijmout) na tolkiencon@jcsoft.cz. Dopravu výrobků na con i z conu si musíte zajistit sami. Prodej bude probíhat komisním způsobem - zaplatíme Vám pouze za prodané předměty, zbylé Vám vrátíme. Výtěžek z případného prodeje Vašich dílek Vám bude vyplacen v plné výši, obchod si neúčtuje žádnou provizi. Letos obchůdek navíc doplníme i o WORKSHOP, některé předměty budou vyráběny přímo na místě a jste zváni k účasti na celém procesu a vše si vyzkoušet sami.

HRÁČSKÉ DOUPĚ – celý con
Kartičkové, destičkové, RPG a další hry všeho typu s tolkienovskou (méně) i netolkienovskou tematikou.

ČAJOVNA a BUFET (Jakub „DRAK“ Kočí, Mírwen) – celý con

A dále prostor vyhrazený deskovým hrám, obchůdek u dráčka Šmáčka, korálkový workshop, vyhlášení výsledků kostýmové soutěže & další aktivity

V plánu je spousta zajímavých věcí, přesto však doufáme, že leckteří z Vás se (jako ostatně vždycky) zabaví v různých menších skupinkách vším možným. Podporujeme to, u registrací bude k dispozici arch, kam jakýkoliv svůj nápad a kout, ve kterém jej hodláte provozovat, můžete zapsat. Pokud nepůjde o koncert na bubny v jedenáct večer (a následné zatčení organizátorů městskou policií), budeme jen rádi :o) Z hudebních performancí, předčítání vlastních literárních děl i turnajů v deskových hrách (leckteré dodáme) budeme mít radost! A pokud chcete něco vyloženě zařadit do programu (máte připravenou přednášku, třeba), určitě napište předem!
Nejen o víně...


27.1. 2009
Pokud o tom náhodou ještě nevíte, tak 28. května bude v Praze zahrána Symfonie Pán prstenů! Detaily najdete a lístky můžete objednávat ZDE

9.4. 2008
Na adrese www.lotrcon.cz najdete pozvánku na letošní LOTRcon ve dnech 27.6 - 29.6 2008, pásma na téma nejen Pán prstenů jako součásti Festivalu Fantazize.

5.3. 2007
Máte radi fantasy a sci-fi? Baví Vás história Slovanov? Ste blázni do mangy a anime? Alebo si chcete len prísť vyskúšať DDR či Sing Star ? Ak ste aspoň na jednu otázku odpovedali pozitívne, potom niet lepšej voľby ako navštíviť Slavcon 2007. Pestrý trojdňový program len za 200 Sk v predpredaji a za 250 Sk na mieste. Pre bližsie informácie navštívte stránku www.slavcon.arda.sk, kde sa môžete priamo zaregistrovať. (akci pořádá Spoločenstvo Tolkiena, kon

15.11. 2005
Dne 17.11.2005 od 14h se v sále HAMU uskuteční koncert Pražského Filmového Orchestru (viz. malá recenze). I tentokrát je krom hudby J. Williamse připravena The Lord of the Rings Trilogy Howarda Shorea. Více informací na stránkách PFO

10.1. 2005
Palace Cinemas Slovanský dům mají na programu maraton všech rozšířených verzí Pána prstenů. Bohužel startuje o půlnoci z 18. na 19. ledna (úterý na středu), což při dvanácti hodinách filmu není dvakrát ideální čas. Tohle rozhodně není poslední příležitost, takže se nemusíte snažit zlikvidovat v takto nelidský termín a v klidu můžete počkat. A nebo zajít jen na rozšířený Návrat krále...

... všechny zprávičky

Tipy na pohlednici !


Návrat Krále - 26 fotekDvě Veže - 15 fotekComics - postupně doplňováno

Nejoblíbenější články


DVD a VHS
Objednejte si Návrat krále se slevou!


Hry
Návrat krále a další hry na PC, PSX i PS2Zasponzorujete provoz tohoto webu? Více zde

Poradna
Gondorský archiv - poradna v otázkách tolkienistických

Byla by pro vás zajímavá projekce všech rozšířených verzí Pána prstenů s nějakou tou přednáškou?
Ano, kdykoliv (kino v Praze)
[ 2565 - 76,11% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Praze)
[ 33 - 0,98% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Praze)
[ 107 - 3,18% ]
Ano, později (kino v Praze)
[ 25 - 0,74% ]
Ano, kdykoliv (kino v Brně)
[ 303 - 8,99% ]
Ano, v dubnu 2006 (kino v Brně)
[ 16 - 0,47% ]
Ano, v květnu 2006 (kino v Brně)
[ 17 - 0,5% ]
Ano, později (kino v Brně)
[ 52 - 1,54% ]
Spíše ne
[ 61 - 1,81% ]
Určitě ne
[ 191 - 5,67% ]
... výsledky starších anket

Upozornit na nové články
Více informací zde


Nostalgie - starý design
... články, novinky
... divácké recenze

...::: Film Pán Prstenů - The Lord Of The Rings Movie na webu JCsoft's Fantasy (ISSN 1214-052X):::...
Vytvořil a spravuje pro vás Jan "Belcarnen" Čeřovský
Optimalizováno pro kvalitní prohlížeče a rozlišení 800x600 a vyšší
Chcete spolupracovat na tvorbě stránek? Mít zde svou reklamu? Napište!